Gražus ir prižiūrėtas sodas – kiekvieno savininko svajonė. Žalios vejos, vešlūs gėlynai, medžiai – visi mes įsivaizduojame, kaip tai turėtų atrodyti. Tačiau gyvenime kartais gaunasi nevisiškai taip. Pageltusi veja ir chaotiškai augančios gėlės daro jūsų sodą nejaukų.

Vejos

Tariamas vejos priežiūros paprastumas tėra iliuzija. Vešli, ryškiai žalia lyg kilimas veja – sunkaus darbo įrodymas. Tai ir laiku nušienauta žolė, ir tręšimas, ir laistymas, ir ravėjimas. Tinkama vejos priežiūra – žolės šienavimas, vėdinimas ir tręšimas, leidžia išvengti įvairių grybelinių ligų, kurios gali viską sunaikinti per keletą dienų.

Įrengiant veją, labai svarbu tinkamai paruošti dirvą. Joje negali likti akmenų, taip pat kitų augalų šaknų arba sėklų, kurios sudygs ir sugadins vejos išvaizdą. Todėl dirvos paruošimas gali užtrukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių.

Kitas žingsnis – vejos patiesimas arba sėjimas. Veja būna dviejų rūšių: ruloninė arba sėjama. Pagrindinis skirtumas, kad ruloninė veja klojama ant paruoštos žemės ir jau po savaitės ja galima vaikščioti. Nusprendus veją užsėti, tenka laukti keletą mėnesių, kol žolė užauga ir susiformuoja tankus žalias kilimas.

Tačiau svarbiausias dalykas įsirengus veją yra tinkama jos priežiūra. Norint, kad žolė būtų smaragdo žalumo ir primintų vešlų kilimą, o ne atskiras saleles, reikia ravėti piktžoles, laistyti ir kirpti. Visa tai reikia daryti reguliariai, be pertrūkių. Tada jūsų veja bus maloni akiai ir džiugins.

Šlaitų (nuo 5° iki 45°) ir sunkiai pasiekiamų sodo kampelių apželdinimui mes naudojame šilokų kilimėlius (kaip vejos alternatyvą).

Šilokų kilimėliai yra ruloninės vejos analogas. Pagal specialią technologiją ant geotekstilės užauginami šilokai. Sluoksnio storis yra 1,0 – 2,5 cm; sodinami 7-8 rūšių augalai. Saulei atsparūs daugiamečiai įvairiaspalviai augalai žydi visą vasarą nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Augalų aukštis 5-10 cm. Kilimėlių montavimas neužima daug laiko, todėl negražaus šlaito vaizdą galima greitai pakeisti net neturint specialaus pasirengimo.

 

Gėlynai

Gražus gėlynas sodui suteikia ryškumo ir grožio. Parinkti jam gėles nėra labai lengva. Svarbu žinoti jų aukštį, spalvą, žydėjimo laiką ir auginimo sąlygas. Jeigu viskas padaryta teisingai, tuomet viename gėlyne augs gėlės, kurioms reikia vienodų augimo sąlygų (apšvietimas, laistymas ir pan.), taip pat jos derės pagal spalvą ir, svarbiausia, žydės taip, kaip suplanavo kraštovaizdžio meistras. Pavyzdžiui, visos kartu arba kaskadomis vienos po kitų. Tinkamai parinkti augalai vienodai gražiai atrodys ir pavasarį, ir vasarą, ir rudenį.

Prižiūrėti gėles reikia nuolat – ravėti piktžoles, laistyti, retinti krūmelius, nuskinti peržydėjusius žiedus ir t.t. Tik tinkamai ir laiku prižiūrint, gėlynas atrodys ryškus ir darys įspūdį.

 

 

Norėdami pasikonsultuoti, susisiekite su mumis jums patogiausiu būdu:

tel. +370 (630) 08 740  

      +370 (654) 41 688

Parašykite el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Vejų ir gėlynų įrengimo pavyzdžiai:

 

Užpildyti užsakymo formą