Vieni iš svarbiausių sodo priežiūros darbų yra vaismedžių genėjimas, gyvatvorių apkarpymas, taip pat dekoratyvinių medžių ir krūmų formavimas. Neatlikus šių darbų augalai atrodo neprižiūrėti ir blogai auga.

Vaismedžių genėjimas

Genėti medžius reikia kasmet. Visų pirma tai svarbu formuojant medžio vainiką. Šakos neturėtų styroti į visas puses ar stiebtis aukštyn, nes tai gadina augalo išvaizdą, užgriozdina aplinką ir apsunkina vaisių skynimą. Be to, neprižiūrint vaismedžių, jų vaisiai pradeda smulkėti, o jeigu vaisų būna labai daug, jie pradeda laužyti šakas. Todėl labai svarbu iš karto, vos pasodinus medį, pradėti teisingai jį formuoti. Tada vaismedis užaugs gražus ir ves kokybiškus ir didelius vaisius.

Jeigu vaismedžiai nebus genėjami laiku, medis gali taip išaugti, kad bus nebeįmanoma pasiekti jo vaisių. Medžio šešėlis uždengs didelę sklypo dalį, o jeigu jis auga arti gyvenamojo namo, kils grėsmė, kad esant blogam orui medis nulūš ir apgadins stogą. Medžių priežiūra ir savalaikis genėjimas stiprina jų imunitetą ligoms ir įvairiems kenkėjams. Stipri vaismedžio imuninė sistema sumažina poreikį naudoti chemines priemones, taip pat prailgina kokybiškų vaisių derėjimą ilgiems metams. Pavyzdžiui, sveika obelis veda puikius vaisius iki 100 metų!

 

Dekoratyvinis medžių, krūmų ir gyvatvorių genėjimas

Turbūt jums ne kartą teko matyti gražiai apkirptus krūmus prie namų arba parkuose. Prižiūrėti augalai bet kokiam kraštovaizdžiui suteikia aiškią formą ir tvarkingumą.

Paprastai krūmai ir spygliuočiai yra formuojami siekiant estetinio poveikio. Visada malonu žiūrėti į tvarkingai ir su fantazija apkirptus augalus. Tačiau taip pat yra ir praktinė pusė. Išsikeroję krūmai, kurių šakos guli ant žemės ir trukdo praeiti arba užgožia vaizdą į pievelę, tikrai neteikia džiaugsmo. Be to, per daug tankūs spygliuočiai dažnai suserga. Jie pradeda gelsti, auga netolygiai ir džiūsta, liūdindami jų savininkus. Tačiau, jeigu tinkamai prižiūrėsite, formuosite ir tręšite – nerasite nieko gražesnio!

Figūrinis medžių, krūmų ir gyvatvorių karpymas reikalauja specialių žinių ir įgūdžių. Jeigu nusprendėte savo augalus genėti pats, pirmiausia pasikonsultuokite su specialistu, nes galite pakenkti augalams ir jie gali pradėti sirgti ir džiūti. Tas pats pasakytina ir apie savalaikį gyvatvorių, kurios formuojamos iš tujų arba lapuočių, genėjimą.

СDažnai figūrinis karpymas naudojamas siekiant ištaisyti augalų trūkumus. Pavyzdžiui, jei medis buvo kažkiek pažeistas, galima parinkti jam tokią netaisyklingą dekoratyvinę formą, kuri jo trūkumus paverstų privalumais. Gražiausi bonsai užauginami iš kreivų ir palinkusių pušų, kurių šakos nenatūraliai išlinkusios.

Laiku pašalindami peržydėjusius gėlių žiedus, jūs stimuliuosite dar gausesnį žydėjimą. Šalinti peržydėjusius žiedus reikia visą vasaros sezoną!

 

Norėdami pasikonsultuoti, susisiekite su mumis jums patogiausiu būdu:

tel. +370 (630) 08 740  

      +370 (654) 41 688

Parašykite el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Sodų genėjimo ir krūmų formavimo pavyzdžiai:

 

 

Užpildyti užsakymo formą